Pomarańczowe kontrolki

Gdy zaświeci się pomarańczowa kontrolka, miej się na baczności. Oznaczać to będzie, że coś się dzieje z Twoim samochodem. 

 Aby pomóc ustalić Ci jaki rodzaj usterki to może być, przedstawiamy poniżej listę alarmujących kontrolek. 

poziom paliwa Poziom paliwa Ta chyba jest nam wszystkim znana. Bezlitośnie pojawia się zawsze przy resztkach w baku. Jej niestety nie oszukasz.
poziom oleju silnikowego Poziom oleju silnikowego Zaświeci się przy zbyt niskim poziomie oleju.
układ kontroli emisji spalin Układ kontroli emisji spalin Pojawia się w związku z usterką układu kontroli emisji spalin. Jeżeli miga oznacza to usterkę grożącą uszkodzeniem katalizatora.
układ elektroniczny silnika Układ elektryczny silnika Pojawi się zaraz po przekręceniu kluczyka, po czym gaśnie. Jeżeli nie znika, oznacza to, że do filtru paliwa wdała się woda. Jednak jeżeli będzie migać, będzie to równoznaczne z usterką silnika lub skrzyni biegów.
ABS Układ ABS Jej zaświecenie oznacza oczywiście problem z układem ABS.
układ stabilizacji toru jazdy Układ stabilizacji toru jazdy Powinna ona migać w momencie aktywacji systemu.
adaptacyjne światła drogi Adaptacyjne oświetlenie drogi Zaświeci się zawsze przy zakrętach. System będzie chciał Ci pomóc i doświetlić drogę. Także w tym wypadku w ogóle nie powinnaś się martwić. Gorzej jeżeli nie będzie to kwestia 3 sekund pokonywania zakrętu. Kiedy świeci się non stop lub nawet miga oznacza usterkę systemu.
układ wykrywania spadku ciśnienia w oponach Układ wykrywania spadku ciśnienia w oponach Zaświeci się jak sama nazwa wskazuje przy spadku ciśnienia w oponach lub przy usterce w układzie.
system openstart System Open&Start Kontrolka system Open&Start świeci się przy wystąpieniu usterki w układzie. Może pojawić się w sytuacji, kiedy zapomnisz zwolnić blokady kierownicy. Istnieje również migająca opcja. Wtedy kontrolka informować będzie o uszkodzonym kluczu lub znajdującym się poza zasięgiem.
wstepne podrzegawnie silnika Wstępne podgrzewanie silnika Kontrolka wyglądająca jak precel to nic innego jak informacja o wstępnym podgrzewaniu silnika. Włącza się ona zawsze przy niskich temperaturach. Jednak jeżeli będzie migać, szybko pędź do mechanika, by oczyścić filtr cząstek stałych DPF.
interaktywny układ jezdny Interaktywny układ jezdny(IDS) Jej zaświecenie będzie oznaczać usterkę układu.