Zima jest fajna

Przez najbliższe dwa miesiące para podróżników przemierzy przez Polskę ponad 5 tysięcy kilometrów. Wszystko za kierownicą Suzuki SX4.

Wyprawa podróżników jest główną częścią akcji „Zima jest fajna z Suzuki”, której start odbył się 1 grudnia. W trakcie dwumiesięcznej wyprawy Kasia Jadaluk i Kuba Rybicki odwiedzą aż 18 polskich miejscowości. Licząca ponad 5 tysięcy kilometrów trasa będzie przebiegać przez takie miasta jak: Gdańsk, Kartuzy, Wałcz, Toruń, Białowieża, Kruszyniany, Warszawa, Karpacz, Wrocław, Moszna, Zakopane, Podhale, Komańcza, Zakopane, Kazimierz Dolny oraz Olsztyn.

W poszukiwaniu inspiracji

Zadanie jest proste – trzeba udowodnić, że zima w Polsce nie jest nudna. Oczywiście, zima z Suzuki! Podróżnicy mają dowieść, że nawet zasypany śniegiem kraj może dostarczyć inspiracji do weekendowych wypadów, ciekawych miejsc do odwiedzenia i różnych aktywności do spróbowania – od rajdów konnych, przez jazdę na skuterach, nartach, aż po kąpiele z morsami.

Swoją podróż odbędą w Suzuki SX4 z napędem na 4 koła. To połączenie SUV-а i samochodu kompaktowego. Jest zwrotny, dynamiczny, a do tego cechuje je przestronne wnętrze i precyzja prowadzenia. Dzięki inteligentnemu napędowi na 4 koła (i-AWD), kierowca za pomocą jednego przełącznika łatwo może wybrać napęd 2WD, przełączyć na tryb 4WD lub zdać się na tryb „auto”, w którym komputer zadecyduje za niego o najbezpieczniejszym rozdziale napędu.

Systemy w służbie kierowcy

Auto seryjnie wyposażone jest w system stabilizacji toru jazdy ESP z kontrolą trakcji TC, 6 poduszek powietrznych, system ABS+EBD i wspomaganie hamowania awaryjnego BAS. Wielką zaletą SX4 jest duży prześwit podwozia (19cm!), który na pewno docenią podróżnicy.

Udział w projekcie „Zima jest fajna z Suzuki” podkreśla wizerunek marki – samochodów projektowanych i dostosowanych do aktywnego spędzania czasu i jest realizacją filozofii „Suzuki – Way of life!” – przyznaje Jarosław Jędrzejewski, Dyrektor Marketingu Suzuki Motor Poland. – Przez najbliższe dwa miesiące Kasia i Kuba przetestują samochód Suzuki i jestem pewny, że auto spisze się bez zarzutu. Pewne właściwości jezdne, duży prześwit oraz napęd na 4 koła to jego największe atuty- zwłaszcza na zimowych trasach – dodaje.

Relacje z trasy można na bieżąco śledzić na stronie Suzuki www.suzuki.pl, w serwisie WP.PL: polskajestfajna.wp.pl oraz na Facebooku: Suzuki dla aktywnych.

Źródło: Suzuki