Co daje pacjentowi nowoczesna protetyka?

ortodoncja

ortodoncja

Osoby, które z różnych względów cierpią na częściowy brak uzębienia lub całkowite bezzębie, zdecydowanie nie są pozostawione same, mogą skorzystać z pomocy specjalistów – stomatologa i protetyka. To właśnie dzięki nim możliwa będzie skuteczna odbudowa uzębienia oraz przywrócenie w jamie ustnej możliwie jak najbardziej pierwotnych warunków.

Posiadając braki w uzębieniu, zdecydowanie powinniśmy podjąć skuteczne działania, dzięki którym w stosunkowo najkrótszym czasie będziemy mieli szansę na to, aby móc po prostu normalnie funkcjonować.

Jest to niezwykle istotne. Dlaczego? Musimy sobie przede wszystkim uświadomić to, jak ważne jest posiadanie zdrowych zębów, dziąseł, a tym samym możliwość swobodnej komunikacji i uśmiechania się. Osoby szeroko uśmiechające się regularnie, postrzegane są jako bardziej pewne siebie, pozytywne, a także chętne do współpracy.

W przypadku, gdy nasze braki w uzębieniu nam przeszkadzają, warto skonsultować się w doświadczonym stomatologiem. Pomoc otrzymamy w klinice stomatologicznej MCS https://mcs-przychodnia.pl/.

Protetyka stomatologiczna. Co to jest?

Protetyka to niezwykle istotny dział stomatologii, dzięki któremu w krótkim czasie, a co najważniejsze skutecznie, możemy odzyskać uzębienie, móc nie tylko normalnie się uśmiechać, ale również mówić, jeść oraz pić. Nie bez znaczenia jest też to, że posiadanie wszystkich zębów umożliwia prawidłową wymowę.

Protetyka słownikowo zajmuje się rekonstrukcją i rehabilitacją narządu żucia. Najważniejszym zadaniem protetyka jest oczywiście przywrócenie pierwotnych warunków do gryzowych. W tym celu można zastosować różnego rodzaju uzupełnienia protetyczne, jak korony zębowe, protezy ruchome i stałe, jak również mosty protetyczne, licówki. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, czego potrzebuje pacjent.

Zobacz także: https://www.tech-serwis.pl/jakie-zalety-ma-korzystanie-z-pomocy-doswiadczonego-protetyka/

Co daje wizyta u protetyka?

Przede wszystkim dzięki współpracy zarówno ze stomatologiem, jak również z protetykiem, będziemy mieli szansę na to, aby w kompleksowy sposób uzupełnić nasze braki w uzębieniu, jak również zadbać o naturalne zęby. Dzięki temu po pierwsze poprawimy jakość uśmiechu, po drugie pozbędziemy się kompleksów, po trzecie będziemy mogli normalnie rozdrabniać pokarm.

Wizyta u protetyka to również:

– szansa na to, aby sprawnie radzić sobie ze spożywaniem różnorodnych pokarmów,
– prawidłowa praca szczęki,
– brak przeciążenia mięśni twarzy,
– brak ścierania się zębów,
– brak systematycznego, ciągłego podrażnienia dziąseł.