Rekord świata Touarega

Carretera Panamericana to najbardziej znana droga łącząca obie Ameryki. Jej długość to ponad 20.000 km. Ile czasu potrzeba, by przejechać całą trasę?

touareg2

Autostrada Panamerykańska, Pan-American Highway, Carretera Panamericana, Estrada Panamericana, Autoroute Panaméricaine – trasa bywa nazywana różnie, w zależności od tego, jakim językiem się operuje. Wiedzie od Alaski na północy Ameryki Północnej, przez Amerykę środkową, aż na południe Argentyny, łączą kraje obu Ameryk.

Szybciej i ekologiczniej

Rainer Zietlow i jego zespół ustalił nowy rekord przejazdu tej legendarnej trasy. Podróżując Volkswagenem Touaregiem V6 TDI pokonanie jej zajęło im dokładnie 11 dni, 17 godzin i 22 minuty.

Miejsce startu na Ziemi Ognistej i metę na Alasce dzieliło dokładnie 22.750 km. Droga prowadziła przez 17 krajów i większość stref klimatycznych występujących na Ziemi. Rekordowy przejazd został zatwierdzony przez TÜV Nord. Niezależnie od warunków – w upale, ulewnym deszczu, w burzach piaskowych i śniegu – Volkswagen Touareg udowodnił swoją efektywność i wytrzymałość.

Łowca przygód Rainer Zietlow przemierzył obie Ameryki z czasem o cztery dni lepszym, niż dotychczasowy rekord z 2006 roku. Touareg, z przyjaznym dla środowiska silnikiem 3.0 V6 TDI Clean Diesel (225 KM w wersji amerykańskiej), zużył przy tym o 30 procent mniej paliwa i wyemitował o 25 procent mniej CO2 niż porównywalne samochody z silnikami benzynowymi.