Zelektryzuje Polskę?

0

Build Your Dreams, czyli zbuduj swoje marzenia – oczywiście w zgodzie z nurtem eko! BYD e6 po raz pierwszy w Polsce.

300km zasięgu, 0g emisji CO2, 100% użyteczności – czyli BYD6. Na początku lipca w czasie konferencji „2012 International Symposium on Electric Vehicles – Triple Helix Activity Research; Energy-Technology; Policy-Clusters Platform” w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, odbyła się pierwsza w Polsce prezentacja w pełni elektrycznego samochodu BYD e6.

Jest to obecnie najbardziej uniwersalny i wszechstronny, seryjnie produkowany, 5- osobowy samochód elektryczny na świecie, który może pochwalić się maksymalnym zasięgiem wynoszącym aż 300 km. Jednocześnie wielkość auta, jego wyposażenie i parametry techniczne stawiają go daleko poza zasięgiem konkurencyjnych samochodów elektrycznych znanych marek.

Firma BYD to światowy lider w produkcji baterii i akumulatorów do różnego typu urządzeń elektronicznych. To także dostawca kompleksowych systemów produkcji i magazynowania energii ze źródeł odnawialnych. Ponadto, BYD jest jednym z czołowych producentów samochodów w Chinach, który w swojej ofercie posiada zarówno samochody konwencjonalne jak i hybrydowe i elektryczne. Już w 2008 roku, jako pierwszy na świecie, zaprezentowany został samochód elektryczny o przedłużonym zasięgu BYD F3DM, który napędzany był wyłącznie silnikiem elektrycznym, a mały silnik spalinowy służył do doładowywania baterii. Dziś ta technologia uważana jest za najnowocześniejszą i powoli wprowadzają ją także inni producenci samochodów na świecie.