Zaparkuje samo

Koniec z problemami na parkingu. Porzucacie auto przed miejscem parkingowym i wychodzicie. Zaparkuje samo! Bajka…

System Park Assist zainstalowany w Volkswagenach Touran i Tiguan będzie miał poważnego konkurenta. To nowoczesny Park Assist Vision. Parkuje zupełnie samodzielnie. My możemy stać spokojnie z boku i przyglądać się jak działają cuda nowoczesnej techniki w praktyce.

Wiele z nas na pewno nie raz marzyło o tym, by poczuć się niczym światowej klasy gwiazda i mieć własnego szofera. Mógłby przecież wozić nas w każde wskazane miejsce, a my nie musiałybyśmy się martwić małą ilością miejsca na ciasnych parkingach. Zdjąłby z naszej głowy wieczne obawy i rozterki kierowcy: – „Zmieszczę się, czy jednak nie?”

Volkswagen nie proponuje co prawa szofera, ale rozwiązanie, które pozwoli Wam nie martwić się już więcej parkowaniem.

Tancerz, który nie myli kroków

Auto naprawdę parkuje samo. Samo ocenia odległości. Samo je wylicza i decyduje, czy się zmieści czy nie. Wy możecie być już o to spokojne i praktycznie wjeżdżając do centrum handlowego już od bramy, myślami możecie być na zakupach.

Park Assist Vision niczym partner w tańcu prowadzi i utrzymuje nas w idealnej pozycji. Efekt końcowy to elegancko zaparkowane auto. Czysta finezja parkowania to rarytas. Nie każdą z nas bowiem będzie stać na samochód wyposażony w taki system. To niemal idealne auto posiada urządzenia zaopatrzone w funkcję wyczuwania odległości i samo wykonuje nieprzyjemną czynność parkowania. Co więcej, nie musimy wcale być w aucie podczas tego procesu. Możemy wysiąść i obserwować jego zmagania z zewnątrz, sterując automatycznym pilotem.

Czas tylko dla siebie

Naprawdę intryguje nas obecność tego Pana. Widocznie mężczyźni znów wymyślili coś dla siebie. Potem będą chodzić i mówić, że to z myślą o nas. Jeśli z tą myślą będzie im lepiej... to niech będzie. My będziemy korzystać!

W czasie gdy auto wykonuje pracę za nas, my możemy spakować torebkę i poprawić makijaż. Parkowanie z takim systemem to czysta przyjemność. O ile zwykłe czujniki parkowania instalowane na zderzakach w irytujący sposób tylko przypominają o właściwych odległościach, ten aparat zaspokaja w pełni nasze niezwykle wygórowane wymagania. Zastanawia nas tylko jedno, dlaczego skoro to kobiety mają ponoć problemy z parkowaniem w reklamie występuje mężczyzna?

Spokojnie, to tylko ćwiczenia..

Niestety producent nie zna jeszcze dokładniej daty wprowadzenia produktu na rynek. Nie wiemy więc, kiedy cudowne auto będzie dostępne dla przeciętnych śmiertelników. A szkoda, już wyobraziłyśmy sobie jak Polki podbijają parkingi. Jak informuje Łukasz Kubiak z Kulczyk Tradex Sp. z o.o. W tej chwili system jest testowany w modelach Passat i Passat Variant. – Żałujemy, że o posiadaniu na własność takiego auta, obecnie możemy tylko pomarzyć.