Wzmożone kontrole w czasie świąt

Policja zapowiada wzmożone kontrole na drogach podczas świąt. Będzie więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, a także stanu technicznego pojazdów.

Jak co roku nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwać będą tysiące funkcjonariuszy w całym kraju. Akcja rozpoczyna się już dziś. Policjanci będą widoczni przede wszystkim na wylotówkach i trasach szybkiego ruchu, a także w miejscach newralgicznych i tych, w których może dochodzić do łamania przepisów.

Kontrolowana będzie oczywiście prędkość kierowców, a także stan techniczny samochodów, dlatego też lepiej jest sprawdzić, czy auto jest przygotowane do jazdy jeszcze przed wyruszeniem w podróż. Warto skontrolować czy wszystkie światła są sprawne, czy pojazd ma ważne badania techniczne i czy wszystkie płyny w silniku są uzupełnione. Zwłaszcza, że do kontroli będą używane także pojazdy nieoznakowane z wideorejestratorami. Oprócz tego policjanci będą zwracać szczególną uwagę czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach.

Funkcjonariusze zapowiadają, że w tym roku nie będzie żadnego pobłażania dla tych, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Święta Wielkiej Nocy to szczególny czas spędzany w gronie rodziny, dlatego zróbmy wszystko, aby minęły one w spokojnej atmosferze nie tylko przy stole, ale także na drodze!