Wyjątkowe samochody dla wyjątkowych kierowców

Być ambasadorem marki Ferrari na świecie to całkiem fajna rzecz. Przekonali się o tym kierowcy Formuły 1 – Fernando Alonso i Felipe Massa.

Obydwaj kierowcy otrzymali specjalnie zindywidualizowanewersje wyczynowego Jeepa Grand Cherokee SRT8. To pierwsze egzemplarze tego modelu na rok modelowy 2012, dostarczone jeszcze przed oficjalną premierą! Pojazdy zostały przygotowane przez team designerów i konstruktorów zespołu Street and Racing Technology (SRT) należącego do Chrysler Group. Do rąk kierowców trafiły wersje o najwyższej mocy i najlepszych własnościach jezdnych w historii tej marki.

Styl Ferrari

Oba samochody wyróżniają się sportowym wyglądem nadwozia „spod ręki” SRT  wzbogaconego o charakterystyczny kolor Ferrari – Rosso Corsa i klasyczne akcenty stylizacyjne Ferrari. Siedmioszczelinowa krata chłodnicy w kolorze matowej czerni, urozmaicona została czerwonymi wstawkami. Asymetryczny czarny pas z białym brzegiem ciągnie się pomiędzy zderzakiem przednim, a tylnym,wzdłuż całej karoserii. Do tego projektanci zastosowali podwójne okno dachowe w matowej czerni, karbonowe obudowy lusterek bocznych oraz czarną, polerowaną listwę z czarno-czerwonym logo Jeep, łączącą lampy tylne.

Szybkość i oszczędność

Agresywny wygląd podkreślają 20-calowe, lakierowane na czarno felgi z kutego aluminium i obniżone o 38 mm zawieszenie. Oba pojazdy napędzane są nową, 6,4-litrową jednostką  benzynową HEMI V-8, wyposażoną w technologię Fuel Saver, która dla oszczędności paliwa pozwala odłączyć cztery spośród ośmiu cylindrów w sytuacjach, gdy pełna moc V-8 nie jest potrzebna. Silnik ten rozwija moc 468 KM oraz moment obrotowy 624 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h to tylko 5 sekund, zaś prędkość maksymalna – 257 km/h.

srt2

srt3