Nowości od Maserati

0

Maserati szykuje kilka nowości w najbliższych latach… SUV, Quattroporte, czy może mały sedan?

Pierwszy SUV w historii Maserati to nie jedyna nowość, którą szykuje włoska marka. Aktualna gama modelowa jest dość prosta, dlatego koncern zamierza ją rozbudować, wykorzystując potencjał Maserati. Zmiany zaczną się na początku przyszłego roku, kiedy to pojawi się kolejna generacja Quattroporte. Samochód będzie o 15cm dłuższy i 5 cm szerszy od aktualnie produkowanej wersji. Jednocześnie dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych, limuzyna zostanie odchudzona o ok. 100 kg, a to z kolei zapewni mniejsze spalanie.

Nowa limuzyna

Niemiecki AutoBild donosi, iż w 2013 poznamy jeszcze jedną limuzynę Maserati. Będzie to kompaktowy sedan o długości ok. 4,9 m. Włosi być może będą chcieli nawiązać konkurencję z niemieckimi tuzami np. z BMW serii 5, które ma dokładnie taką samą długość.

Kubang

Wisienką na torcie będzie często komentowany Kubang – czyli luksusowy SUV, oparty na architekturze Jeepa Grand Cherokee. Włosi chcą napędzać go 500-konną jednostką V8, być może przeszczepioną z Ferrari. Ostatnia nowość na liście to następca GranTurismo – piękne GT pojawi się w 2015 r.