Volvo V40 oficjalnie

Nowy wygląd, jeszcze lepsze właściwości jezdne i jeszcze większe bezpieczeństwo – nowe Volvo V40 oficjalnie.

Volvo V40 oficjalnie17

Za niecały tydzień podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, Volvo zaprezentuje pierwszy w historii 5-drzwiowy prestiżowy hatchback – zupełnie nowe Volvo V40. Pierwszym etapem opracowania nowego modelu były badania przeprowadzone wśród aktualnych konsumentów Volvo. Po uzyskaniu informacji o pożądanych funkcjach samochodu rozpoczęto prace nad nowym modelem V40.

Jakie masz potrzeby?

Samochód został zaprojektowany od podstaw zgodnie z nową strategią – „Volvo zaczyna się od Ciebie”. Model wyróżnia się nowoczesnym designem, jak zwykle wysokim poziomem bezpieczeństwa i wszechstronnością. – To innowacyjny samochód, o luksusowym skandynawskim wyglądzie, który został wykonany z drobiazgową dbałością o detale – podkreśla Stefan Jacoby, Prezes Volvo Car Corporation.

Idealne prowadzenie

Nowy typ podwozia zapewnia jeszcze większą przyjemność z podróżowania, przy jednoczesnym zachowaniu sportowych właściwości jezdnych. Volvo V40 będzie dostępne w 8 wersjach silnikowych – od ekonomicznego diesla po silnik benzynowy T5 z turbodoładowaniem o mocy 254 KM i przyspieszeniu do 100 km/h w 6,5 sekundy. Wszystkie silniki zostały wyposażone w ekologiczne funkcję start-stop oraz odzyskiwanie energii z hamowania, niezależnie od rodzaju skrzyni biegów.

Volvo, czyli bezpieczeństwo

Nowe Volvo V40 zostało wyposażone w najnowsze osiągnięcia z zakresu bezpieczeństwa czynnego i biernego. Auto jako jedyne na świecie oferuje ochronę pieszych w takim samym stopniu jak kierowcy i pasażerów. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu poduszki powietrznej dla pieszych. W przypadku zderzenia z pieszym, spod maski wystrzeli poduszka powietrzna, która swoim zasięgiem pokryje całą szybę. Rozwiązanie to jest innowacyjne na skalę światową.

Oprócz poduszki powietrznej dla pieszych, nowe V40 zostało wyposażone w czujniki utrzymywania toru jazdy oraz system parkowania równoległego – Park Assist Pilot. Dodatkowo system unikania kolizji w ruchu miejski – City Safety, został zmodernizowany i potrafi wyhamować samochód do zera, przy prędkości do 50 km/h.

Nowe V40, to jak dotąd najbardziej rozwinięty pod kątem technologii i bezpieczeństwa, model Volvo. – Wszystkie jego funkcje zostały zaprojektowane z myślą o kierowcy i mają sprawić by prowadzenie samochodu było jeszcze prostsze – powiedział Håkan Abrahamsson, Dyrektor linii samochodowej C oraz menedżer programu V40.

Samochód zostanie zaprezentowany już 6 marca na targach motoryzacyjnych w Genewie. Relację z premiery nowego V40, będzie można śledzić na żywo na fan stronie Volvo Auto Polska na Facebooku.

Volvo V40 oficjalnie1

Volvo V40 oficjalnie2

Volvo V40 oficjalnie3

Volvo V40 oficjalnie9

Volvo V40 oficjalnie14