Nagrody dla Giulietty

g1

Alfa Romeo Giulietta ma za sobą bardzo udany okres. Dobre wyniki sprzedażowe idą w parze z kolejnymi nagrodami.

g2

W zeszłym roku zarejestrowano około 80 tysięcy sztuk kompaktowej Alfy w Europie, z czego 45% (ok. 35 tys.) w samych Włoszech. Najwyższą liczbę rejestracji na rynkach zagranicznych Alfa Giulietta osiągnęła we Francji (ponad 9200 szt.), Wielkiej Brytanii (ponad 7000 szt.) oraz w Niemczech (ponad 6300 szt.). W Polsce sprzedano 927 sztuk tego modelu.

Najlepsza

Dobre wyniki sprzedażowe to jednak nie wszystko. Giulietta zdobyła tytuł „Najlepszego Samochodu Roku” w kategorii samochodów kompaktowych. To już drugi rok z rzędu kiedy piękna włoszka nie dała szans konkurentom z klasy. Giulietta zdobyła 16,1% wszystkich głosów. Drugie miejsce zajął Ford Focus (10,9%), zaś trzecie BMW Serii 1 (8,8%).

Wszystko to w ramach plebiscytu „Best Cars 2012″ organizowanego przez Auto Motor i Sport. W tym prestiżowym plebiscycie w tym roku wzięli udział czytelnicy z 14 krajów europejskich, którzy w sumie oddali 175 070 głosów. W 10 kategoriach do konkursu stanęło 311 samochodów, a czytelnicy z Polski oddali ponad 4200 głosów.

Miss motoryzacji

Dodajmy jeszcze, że zdaniem niemal 50 proc. osób głosujących w plebiscycie, samochody legendarnej marki z Mediolanu mają najbardziej stylowy wygląd, dzięki czemu Alfa Romeo została uznana za „miss” motoryzacji. Auta ze scudetto na masce wyprzedziły w tej kategorii Jaguara i Audi, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Alfa Romeo znalazła się także na podium jako jedna z trzech marek najbardziej lubianych przez polskich kierowców.

g3