Renault wspiera wyprawę na Mount Everest

Renault wspiera wyprawę na najwyższą górę świata, w 60. rocznicę jej zdobycia. Trasę pionierów pokona Piotr Cieszewski, pasjonat gór, który chce w ten sposób uczcić tę najważniejszą datę w historii podboju Himalajów.

Z przyjemnością wspieramy ludzi, którzy są pełni pasji, energii i dążą do realizacji swoich marzeń. Marka Renault identyfikuje się z takimi wartościami – mówi Grzegorz Zalewski, Prezes Renault Polska.

Piotr Cieszewski, miłośnik historii himalaizmu, chce opisać swoje doświadczenia, porównując je z pierwszymi zdobywcami, gdy sprzęt i odzież były gorszej jakości od tego, jakie obecnie posiada przeciętnie wyposażony turysta. Mieszkający w Warszawie sopocianin ma już na swoim koncie kilka zdobytych szczytów: Mont Blanc (4810 m), Elbrus (5642 m), Kilimandżaro (5895 m) i Aconcagui (6962 m).

Obecnie Piotr Cieszewski, który dołączył do międzynarodowej wyprawy zmierza w kierunku Lobuche. Zdobycie tego szczytu pomoże w przyzwyczajeniu organizmu do dużych wysokości. Kolejnym etapem będzie dotarcie do bazy pod Mount Everest. Członkowie wyprawy pokonają drogę pierwszych zdobywców, od strony nepalskiej przez Przełęcz Południową. Atak na szczyt został zaplanowany między 15 a 25 maja.

Relacje na stronie: www.everest60lat.pl