Volkswagen Taigun wkrótce w sprzedaży

Produkcyjna wersja modelu Taigun już wkrótce pojawi się w salonach sprzedaży Volkswagena w Europie.

Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi Klausa Bischoffa, głównego projektanta VW, który przyznaje, że nowy SUV zadebiutuje na rynku „w niedalekiej przyszłości”, czyli najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. Początkowo Taigun miał być oferowany tylko w Ameryce Południowej, dlatego prezentacja auta miała miejsce rok temu w Brazylii, jednak teraz wiadomo już, że auto pojawi się również w Europie.

Taigun ma długość 2859 mm, szerokość 1728 mm i wysokość 1570 mm. Rozstaw osi, wynoszący 2470 mm, jest stosunkowo duży jak na tę długość samochodu; rezultatem są krótkie zwisy i zwarte proporcje. Zaletą jest też niska waga na poziomie 985 kilogramów.

Czteroosobowy prototyp zaprezentowany w Brazylii był napędzany silnikiem TSI o pojemności 1,0 l i mocy 110 KM. Jednostka już przy 1500 obr./min rozwija wysoki moment obrotowy 175 Nm. Studyjny Taigun przyspiesza do 100 km/h w 9,2 sekundy i zużywa średnio około 4,5 litra paliwa na 100 kilometrów Prędkość maksymalna wynosi 186 km/h.

W 2014 roku Volkswagen zaprezentuje model Tiguan kolejnej generacji, a w 2015 roku pojawi się nowy Touareg. W planach jest też crossover stworzony na bazie płyty podłogowej modelu Polo – auto zadebiutuje w przyszłym roku.

taigun-2

taigun-4

taigun-3

Źródło: autoexpress, Mototarget.pl