Uważaj na diecie

uwazaj-na-diecie

Mało która z nas zdaje sobie sprawę, że głód może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Nawet jeśli jesteś na diecie – uważaj!

uwazaj-na-diecie

Czy często prowadzisz samochód odczuwając głód? Podejrzewam, że większość odpowiedziałaby 'tak’. Niestety głód podczas jazdy może mieć wyjątkowo niebezpieczne skutki.

Nie oznacza to jednak, że wsiadając za kółko powinnaś być przejedzona. Głód może być przede wszystkim przyczyną zaburzeń koncentracji, co może stwarzać oczywiście zagrożenie nie tylko dla nas, ale także dla innych użytkowników ruchu. Jest to szczególnie ważne dla osób, które często przebywają za kierownicą lub których praca wiąże się z częstymi podróżami. Pusty żołądek może prowadzić do zdenerwowania i irytacji, co z kolei wpływa na ogólne rozdrażnienie. Jeżeli więc mamy możliwość przegryzienia czegoś przed rozpoczęciem jazdy – róbmy to.

Fakt, że wsiądziemy głodne za kierownicę wcale nie umożliwia nam podjadania w czasie jazdy. To jedna z tych czynności, które odwracają naszą uwagę od drogi. Podjadanie może okazać się tak samo niebezpieczne jak rozmowa przez telefon!