Sukces Polki w Rajdzie Gazel

Dobiegł końca Rajd Gazel, podczas którego Gabriela Grajewska zmierzyła się 
z marokańską pustynią za kierownicą Dacii Duster. Polka i jej pilotka w swoim debiucie rajdowym zajęły piąte miejsce w kategorii Crossover.

Rallye Aicha des Gazelles zakończył się także sukcesem dla Dacii Duster. Załogi jadące tym samochodem zajęły pierwsze 3 miejsca w klasyfikacji Crossover. Organizatorzy rajdu zadbali o mieszkańców miejscowości, przez które prowadzi trasa rywalizacji. Mogli oni skorzystać z darmowej pomocy medycznej lekarzy różnych specjalności, a dzieci otrzymywały ubrania i przybory szkolne przekazane przez uczestniczki rajdu.

Duster sprawował się znakomicie bez względu na nawierzchnię: wydmy, góry czy kamienistą pustynię. Udało nam się dotrzeć do końca bez usterek – mówi nasza zawodniczka. Od 22 do 29 marca Gabriela Grajewska i jej pilotka, Ana-Maria de la Fuente, przemierzały pustynię w ramach Rallye Aicha des Gazelles 2012. Zadanie było trudne, ponieważ w czasie jazdy zespołom nie wolno było korzystać z GPS-u, telefonu komórkowego ani innych urządzeń elektronicznych. Do dyspozycji był tylko kompas i czarno-biała mapę z lat 50. w skali 1:100 000. Dodatkowym utrudnieniem były oczywiście warunki pogodowe – w cieniu temperatura przekraczała 35°C, natomiast na ostatnim etapie poza częstymi w tym regionie silnymi wiatrami przynoszącymi piasek, jazdę utrudniały deszcze i burze.

Rozgrywany w południowym Maroku, Rallye Aicha des Gazelles odbywa się od 1990 r. i do tej pory wzięło już w nim udział 3000 kobiet z 36 krajów. Obecnie już 6 zespołów świętowało triumfy 
w samochodzie Dacia Duster – zwyciężczynie w kategorii Crossover w 2010 r., laureatki 2. i 3. miejsca w 2011 r. oraz załogi, które zdobyły miejsca od 1 do 3 w 2012 r.