CLS w wersji mini czyli nowy Mercedes CLA

Podczas Detroit Auto Show 2013 Mercedes zaprezentował nową wersję CLA. Auto trafi do dealerów już w kwietniu, a cena zacznie się od 118 900 złotych.

mercedes-claNowy CLA wzorowany jest na stylistyce Concept Style Coupe, co widać już na pierwszy rzut oka. Auto bezpośrednio nawiązuje też do starszego i przede wszystkim większego brata – modelu CLS. Nowy. Nadwozie ma wymiary 4630 / 1777 / 1437 mm i wyróżnia się najniższym wśród seryjnie sprzedawanych aut współczynnikiem oporu powietrza (Cd = 0,22). 

Dynamiczny charakter auta podkreślają przednie lampy LED, których diody dają tzn. „efekt płomienia”. Styliści zastosowali również przedni zderzak z szerokimi wlotami powietrza, muskularne nadkola i wyraźną linię dachu łączącą przednie i tylne błotniki. Tylne lampy to wykorzystanie charakterystycznego motywu skrzydeł. W opcji dostępny jest także panoramiczny, odsuwany dach.

Elementy wnętrza mają galwanizowane wykończenia w kolorze srebra, otwory wentylacyjne otoczone są metalowymi pierścieniami. Tapicerka dostępna jest z przeszyciami w kontrastującym kolorze oraz światłowodowym oświetleniem pomiędzy zagłówkiem a oparciem.

mercedes-cla-3

Dodatkowo, CLA jest wzbogacony o rozmaitą elektronikę zapewniającą bezpieczeństwo. Mowa tutaj o układach wykrywających senność lub radarowym Collision Prevention Assist – układ ostrzegający o zidentyfikowanych przeszkodach za pomocą sygnałów akustycznych i wizualnych. Zastosowano również Brake Assist do precyzyjnego hamowania. Dla miłośników gadżetów – auto można bezprzewodowo zintegrować z iPhonem, korzystać z asystenta głosowego Siri, Facebooka, Twittera, radia internetowego lub osobistego radia Aupeo! oraz nawigacji Garmin.

CLA oferowany jest z zawieszeniem komfortowym lub sportowym, niższym o 20 mm. Na życzenie klient ma możliwość zamówienia napędu na obie osie 4MATIC. Będzie również wybór między zautomatyzowaną skrzynią dwusprzęgłową a przekładnią manualną.

mercedes-cla-2

Pierwsze modele pojawią się już w kwietniu. W Polsce, za najtańszą wersję CLA 180 przyjdzie nam zapłacić prawie 119 tysięcy złotych.

Źródło: Mercedes-Benz