Stwórz To Od Nowa

0

Już po raz trzeci Mazda organizuje konkurs dla designerów i architektów, jak również dla osób, które pasjonują się projektowaniem. Wyzwania czekają.

W tym roku konkurs odbywa się pod hasłem ‘Stwórz To Od Nowa’. Kierowany jest do projektantów, grafików i architektów oraz osób zainteresowanych projektowaniem. Uczestnicy muszą zaprojektować niestandardowe miejsce parkingowe lub sprzęt sportowo-rekreacyjny dedykowany najnowszemu modelowi marki – Maździe CX-5. Konkurs potrwa do 10 czerwca. Prowadzony jest na stronie internetowej www.mazdadesign.pl, gdzie uczestnicy mogą wgrywać swoje prace graficzne. Jedynym warunkiem udziału w konkursie jest ukończenie 18 roku życia.

Prace oceniane będą pod kątem funkcjonalności, jak i oryginalności. W jury zasiądą Ikuo Maeda – główny projektant Mazdy, Janusz Kaniewski – niezależny car designer (Kaniewski Haute Design), Jan Maciej Kochański – laureat nagrody Grand Prix Mazda Design 2011 i Małgorzata Żmijska – Dyrektor Programowa Łódź Design Festival, partnera konkursu. Skład jury uzupełni Krystian Herba – mistrz akrobacji rowerowych i zapalony sportowiec (trial rowerowy, snowboard, narty, windsurfing, wspinaczka). Oprócz jurorów, na prace konkursowe swoje głosy będą mogli oddać również internauci. Autor najwyżej ocenionego projektu otrzyma nagrodę. Oficjalne wręczenie nagród i ogłoszenie listy zwycięzców nastąpi w lipcu br.

Nagrodą główną dla autorów najlepszych prac w obu kategoriach jest 10 tysięcy złotych, a także weekendowy pobyt na festiwalu Gdynia Design Days 2012 (odbywającym się w dniach 7-15 lipca) i prezentacja pracy na wystawie Festiwalu. Jury przyzna także wyróżnienia, za które przyzna zestaw toreb podróżnych Mazdy oraz nawigację samochodową TOM TOM.