Rozważny, czy romantyczny?

0

Wiemy, zakochujecie się w Alfach (my też), ale z rozsądku wybieramy te, które przewagę zyskują dzięki technice. Plebiscyt przeprowadzony w… Niemczech pokazuje czy słusznie.

Plebiscyt przeprowadzany jest co roku. Wyboru nie dokonują jednak dziennikarze motoryzacyjni a zwykli kierowcy. Konkurs organizowany jest przez znaną firmę z branży motoryzacyjnej ZF oraz niemiecki magazyn Auto Tests.

Konkurs podzielony był na dwa etapy. W pierwszym, szeroka publiczność oddawała swoje głosy na ulubione modele klasy kompakt z listy obejmującej 24 auta. 10 najwyżej ocenionych pojazdów zakwalifikowało się do drugiego etapu. Były to:
– Alfa Romeo Giulietta
– Audi A3 Sportback
– BMW Serii 1
– Citroen C4
– Ford Focus
– Hyundai i30
– Mazda3
– Opel Astra
– SEAT Leon
– Volkswagen Golf

Finałowa ‘dziesiątka’ została następnie sprawdzona na torze wyścigowym Sachsenring przez 10 wyłonionych w drodze losowania osób.. Szczęśliwcy osobiście zasiedliy za kierownicą każdego z pojazdów i podczas dwudniowych testów wytypowali zwycięzcę.

Testy obejmowały sprawdzenie aut pod względem prowadzenia, komfortu jazdy, dynamiki, przestronności wnętrza, ergonomii, wielkości bagażnika oraz jakości wykończenia. Ostatecznie najlepszym kompaktem okazało się BMW Serii 1. Drugie miejsce zajął Volkswagen Golf, a podium uzupełniło Audi A3. Ciekawe, czy patriotyczne zapędy Niemców miały tu coś do powiedzenia? 😉