Nie tylko dla samurajów

Połączenie niemieckiej motoryzacji i japońskiego futbolu? Audi zaskakuje podczas targów w Tokio.

samurai2

Audi przygotowało na targi w Tokio coś specjalnego – błyszczące barwami japońskiej piłkarskiej drużyny narodowej Audi A1 Samurai Blue. Czy to wyraz podziwu dla japońskiej piłki nożnej? Nie tylko. Zysk ze sprzedaży tego unikatowego modelu zostanie częściowo przekazany na cele charytatywne.

”Niebiescy Samuraje” tak nazywana jest w Japonii piłkarska drużyna narodowa. Niebieski i biały to kolory strojów mężczyzn i kobiet. Japońska drużyna mężczyzn to aktualni mistrzowie Azji, jednak panie odnoszą jeszcze większe sukcesy na światowej scenie piłki nożnej: wygrały tegoroczne mistrzostwa świata, które odbyły się w Niemczech.

Niebieski i biały to także kolory Audi A1 Samurai Blue – z czerwonymi elementami japońskiej flagi. Na czerwono polakierowane są również 18 calowe koła w specjalnej stylistyce. Wnętrze jest czarne, z kontrastowymi niebieskimi szwami i odpowiednimi akcentami kolorystycznymi na dyszach nawiewu, elementach dekoracyjnych, konsoli środkowej i dywanikach. Wyposażone w silnik 1.4 TFSI o mocy 122 KM i sportowe zawieszenie z szerokimi, osiemnastocalowymi kołami pojazd ten ma być szybki i zwrotny – jak japońscy samuraje.

samurai3

samurai4