Nissan Qashqai 2014 – dzień przed premierą

Nowy Nissan Qashqai zadebiutuje 7 listopada tego roku i zdaniem producenta będzie wyznaczał nowe standardy w zakresie bezpieczeństwa, komfortu kierowcy i wyrafinowania.

Samochód był intensywnie testowany na całym świecie, we wszystkich warunkach pogodowych, a ostateczne „szlify” wykonano w Nissan Technical Centre Europe w Wielkiej Brytanii. 

Nissan opublikował także pierwsze niezakamuflowane zdjęcie nowego modelu. Fotografia ukazuje przód pojazdu. Widać wąską osłonę chłodnicy z dużym logo producenta i wyraźnie zaznaczonymi światłami LED do jazdy dziennej. W oczy rzuca się również muskularne przetłoczenie na masce silnika, które płynnie łączy się z chromowanym elementem dekoracyjnym grilla.

Nieoficjalnie wiadomo, że w gamie jednostek napędowych znajdzie się nowy silnik benzynowy 1,2 litra DiG-T o mocy 113 KM, diesel 1,5 litra dCi generujący 108 KM oraz mocniejsza odmiana wysokoprężna dCi produkująca 128 KM z 1,6 litra pojemności skokowej. Nissan planuje też wprowadzić do oferty wersję hybrydową typu plug-in lub odmianę EV.

Nissan-Qashqai-2014-1

Nissan-Qashqai-2014-2

 Nissan-Qashqai-2014-3

Nissan-Qashqai-2014-4

Nissan-Qashqai-2014-5