Proekologiczne inicjatywy Forda

Ford od lat jest jednym z globalnych liderów w dziedzinie redukcji ilości produkowanych odpadów. W najbliższych latach nadal będzie to jeden z priorytetów dla producenta.

W ciągu nadchodzących 5 lat Ford planuje aż o 70% ograniczyć ilość odpadów przekazywanych na wysypiska śmieci. Jednym z planów jest także ograniczenie o 30% wody zużywanej w procesie produkcji. Dzięki temu uda się znacznie zwiększyć odsetek odpadów poddawanych recyklingowi.

1000 litrów mniej na samochód

Przyjmując roczną wartość produkcji na poziomie 1,2 miliona pojazdów, ma to dać oszczędności na poziomie 2,3 miliona euro oraz około miliarda litrów wody rocznie. Oznacza to średnią oszczędność 1100 litrów na każdy wyprodukowany samochód.

Plan ten odpowiada naszemu zobowiązaniu ograniczenia wpływu firmy Ford na środowisko naturalne w procesie produkcji oraz podczas użytkowania pojazdu przez nabywcę – wyjaśnia Stephen Odell, prezes i dyrektor generalny firmy Ford of Europe. – Nowy plan wdrażany jest równolegle ze strategią produkcji pojazdów oferujących maksymalnie efektywne zespoły napędowe. Zrównoważony rozwój jest dla nas absolutnie kluczowym zagadnieniem.

40% mniej odpadów

Ford już dziś jest jednym z globalnych liderów w dziedzinie redukcji ilości produkowanych odpadów. Od 2007 roku koncern ograniczył ich ilość o 40%, a ilość zużywanej wody o 37%. Nowy plan uwzględnia modyfikacje w zakładach produkcyjnych na całym świecie.

Dzięki strategii zrównoważonego rozwoju proces produkcyjny jest bardziej przyjazny dla środowiska i tańszy – twierdzi Dirk Heller, dyrektor ds. produkcji w firmie Ford of Europe. – Jest to właściwa droga ze względów zarówno moralnych, jak i ekonomicznych.