Pijanym kierowcom mówimy NIE

af1

Autofederacja to pierwsza organizacja zrzeszająca polskich kierowców. W ramach najnowszego programu rozpoczyna walkę z pijanymi kierowcami.

af1

Zapewnienie bezpieczeństwa na drodze wszystkim uczestnikom ruchu drogowego to jeden z głównych celów Autofederacji (AF), a że jednym z podstawowych warunków bezpieczniej jazdy jest trzeźwość kierowcy, organizacja chce przeciwstawiać się pijaństwu na polskich drogach edukując o tym kluczowym aspekcie bezpieczeństwa. W związku z tym uruchomiono program ambasadorski. Nowym ambasadorem Autofederacji została Pani Agnieszka Zydroń (autorka bestsellerów „Życie na kredyt”, „Zazdrość kobieca”, felietonistka, ekspertka TV Biznes, ambasadorka Amazonek i Fundacji Obudźmy Nadzieję), którą wspólnie z AF połączyło zaangażowanie w walkę z pijanymi kierowcami oraz pragnienie bezwzględnego zwiększenia bezpieczeństwa i jakości podróżowania nas wszystkich.

Oczami ofiary

Pani Agnieszka Zydroń jest ofiarą wypadku spowodowanego przez pijanego kierowcę. Na szczęście po długiej rehabilitacji wróciła do normalnego życia. Obecnie angażuje się w akcje i programy społeczne propagujące idee bezpieczeństwa na drodze.

Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem Autofederacji i Agnieszki Zydroń będzie udział w projekcie „BEZPIECZNIE – CHCE SIĘ ŻYĆ!” . Jest to cykl seminariów organizowanych przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (BRD) poświęconych bezpieczeństwu na polskich drogach. Pierwsze spotkanie odbyło się 27 stycznia w Katowickim Spodku. Uczestnicy seminarium mieli możliwość poznania przyczyn i skutków wypadków drogowych, zapoznać się z regionalnymi statystykami oraz mogli przy wykorzystaniu alkogogli zobaczyć świat oczami pijanej osoby. Alkogogle to okulary o specjalnej konstrukcji, które służą do demonstracji upośledzenia zmysłów występującej po spożyciu alkoholu.

„Program 'Bezpiecznie – chce się żyć!’ realizowany jest od wielu lat. W ubiegłym roku udział wzięło w nich ok. 90 tys. uczestników.