Potężny SUV Audi

audi1

Audi zaprezentowało kolejny model, który zyskał przedrostek S. Co to oznacza? Większą moc, lepsze właściwości jezdne – słowem – bardziej sportowe możliwości.

audi3

Audi SQ5 jest wyjątkowy z kilku względów. Po pierwsze, to pierwszy model S tej marki wyposażony w silnik diesla. Po drugie, jego premiera miała miejsce minionego weekendu podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans, w którym Audi po raz kolejny odniosło sukces.

W Audi SQ5 zamontowano silnik 3.0 TDI z podwójnym turbodoładowaniem generującym moc 313 KM. O bezpieczne przełożenie tej mocy na drogę dbać ma szybko i delikatnie przełączająca się ośmiobiegowa skrzynia tiptronic oraz stały napęd na cztery koła quattro z selektywnym rozdziałem napędu na poszczególne koła.

Jak twierdzi Audi, pierwszy w historii model S z silnikiem diesla brzmi znakomicie, a brzmienie to jest dodatkowo modulowane przez oscylator dźwiękowy, czyli głośnik umieszczony w krótkim, dodatkowym kanale układu wydechowego.

Audi SQ5 TDI przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,1 s. i rozwija maksymalną prędkość 250 km/h. O zużycie paliwa dbać mają innowacyjny systemu sterowania temperaturą, system Start-Stop i regulowana pompa olejowa. Dzięki sportowemu podwoziu, karoseria osadzona jest o 30 mm niżej.

Bagażnik posiada pojemność do 1560 l. Audi SQ5 TDI trafi do salonów sprzedaży w pierwszym kwartale 2013 roku.

audi2