Polacy o autach elektrycznych

Badanie dostarcza nam także innych ciekawych informacji. Polacy twierdzą, że na rozwój pojazdów elektrycznych duży wpływ będzie miało zaangażowanie instytucji państwowych, w szczególności chodzi tu o dotacje do zakupu (59%), ulgi podatkowe (29%) czy bezpłatne parkowanie w mieście (15%).

Jak się okazuje, 88% rodaków uważa, że to właśnie auta elektryczne stanowią przyszłość motoryzacji. Osoby te jednocześnie wykazują postawę proekologiczną – 41% z nich uważa że należy ograniczyć emisję spalin. Z kolei 11% Polaków uważa, że auta elektryczne to chwilowa moda. Osoby te ponadto nie oszczędzają energii elektrycznej, nie oszczędzają wody, nie segregują śmieci i chętnie używają toreb jednorazowych.

Jako pozytywny wpływ samochodu elektrycznego na środowisko Polacy najczęściej wskazują ograniczenie ilości spalin w powietrzu (91%) oraz ograniczenie hałasu na drogach (71%). Ponadto jeden na czterech respondentów docenia poprawę komfortu jazdy (brak wibracji i skrzyni biegów). Tylko 26% Polaków ma jakiekolwiek obawy związane z samochodami elektrycznymi. Spośród nich najwięcej osób wymienia mały zasięg.

Badanie pokazuje, że opinia na temat samochodów elektrycznych jest bezpośrednio związana ze stylem życia, wartościami i postawą społeczną. A Ty, jakie masz zdanie na temat samochodów elektrycznych?