Północ kontra południe – wyprawa ruszyła!

0

Od początku tygodnia Halina Mlynkova i Łukasz Nowicki odwiedzają najciekawsze zakątki północnej i południowej Polski. Co u nich słychać?

wyprawa mazdy2

Halina Mlynkova przemierza Północ kultowym roadsterem Mazda MX-5. Odwiedziła już Jezioro Turkusowe koło Międzyzdrojów, ruchome wydmy i skansen w Klukach. Przed nią jeszcze najpiękniejsze zakątki Kaszub, Mazur i Suwalszczyzny. Łukasz z kolei na górskich zakrętach i podjazdach Dolnego Śląska testuje najnowszą Mazdę CX-5. Zwiedził już Zamek Grodziec, stuletnią zaporę na rzece Bóbr i tajne laboratoria Hitlera z czasów II wojny światowej, które powstały w miejscowości Kamienna Góra.

O swoich przygodach opowiadają codziennie na Facebooku, a pokonaną przez nich do tej pory trasę można zobaczyć w aplikacji Północ – Południe (http://bit.ly/PolnocPoludnie), gdzie trwa też głosowanie na wybrany region. Co ważne, możemy również dodawać własne propozycje miejsc wartych odwiedzenia w Polsce. Na autora najciekawszego zdjęcia z opisem czeka nagroda – weekend z Mazdą MX-5, którą będzie można wybrać się w najdalsze i najpiękniejsze zakątki naszego kraju. Codziennie autor najciekawszego wpisu jest nagradzany upominkiem od Mazdy na antenie stacji RMF FM, która nadaje telefoniczne relacje z podróży Haliny i Łukasza.

wyprawa mazdy3

Na co dzień jeżdżę wysokim samochodem, więc przesiadka do sportowego roadstera była na początku dość dziwna – relacjonuje Halinka Mlynkova. – Ale kiedy otworzyłam dach… przepadłam! Tylko takim autem warto wybierać się na wakacyjne wyprawy w tak malownicze tereny jak polskie Pomorze – dopiero teraz widzę jak pięknie jest dookoła i delektuję się tymi widokami – dodaje.

Łukasz Nowicki też opowiedział o swoich dotychczasowych przygodach: – Bardzo lubię polskie góry i przeszedłem chyba wszystkie, ale zawsze chętnie do nich wracam. Szczególnie jak mam tak dobrą okazję jak Wyprawa Mazdy! W takim terenie Mazda CX-5 sprawdza się świetnie, jest lekka, a jednocześnie to SUV o dużej mocy i napędzie 4×4, więc manewry nią po wąskich, krętych drogach, czy kamienistych podjazdach to sama frajda.

Wyprawa Północ-Południe potrwa do 27 lipca. Wtedy też przekonamy się, która wyprawa zyska więcej zwolenników – Halina przemierzająca kabrioletem północ Polski, czy Łukasz w CX-5 podbijający góry na Południu.

wyprawa mazdy4