Rolls-Royce najbardziej luksusowy

r1

Chińska organizacja World Luxury Association zaprezentowała listę najbardziej luksusowych produktów w różnych kategoriach. Także wśród samochodów.

Listę 100 najbardziej luksusowych marek świata w różnych kategoriach ogłosiła chińska organizacja pozarządowa działająca non-profit – World Luxury Association. Hermes (moda), Gulfstream (lotnictwo), Azimut (jachty), Cartier (biżuteria), Patek Philippe (zegarki), Chanel (kosmetyki), L’or De Jean Martell (alkohole), Wakaya Club (wypoczynek) i Harley Davidson (marka) – to zwycięzcy w swoich kategoriach. Nas, z oczywistych względów, najbardziej interesowała kategoria samochodów.

Królewscy brytyjczycy

Wg WLA najbardziej luksusowymi markami są marki brytyjskie, bowiem wygrał Rolls-Royce, zaś na drugiem miejscu znalazł się Bentley, który wyprzedził włoskie Ferrari. Na czwartej pozycji znalazło się Lamborghini, a na piątej Maserati, które, co ciekawe, wyprzedziło Aston Martina i Bugatti. Top 10 zamykają holenderski Spyker, włoskie Pagani i szwedzki Koenigsegg.

Co ciekawe, w zestawieniu nie znalazło się miejsce np. dla Porsche czy McLarena. Widocznie chińczycy uznali, że nie są to wystarczająco luksusowe brandy.

10 najbardziej luksusowych samochodowych marek świata:

Rolls-Royce
Bentley
Ferrari
Lamborghini
Maserati
Aston Martin
Bugatti
Spyker
Pagani
Koenigsegg