Jak przewieźć sprzęt pływający?

Słonce za oknem zachęca do wypadu nad wodę, by trochę popływać. Sprzęt pływający, z racji swoich rozmiarów, jest szczególnie trudny do przewiezienia. Jak sobie z nim poradzić?

Najczęściej, z racji ograniczonego miejsca w środku samochodu, sprzęt pływający zmuszeni jesteśmy zamontować na dachu pojazdu. Przede wszystkim musimy zadbać o prawidłowe i solidne przymocowanie do czego przydadzą nam się specjalne uchwyty. Najwygodniej jest przymocować sprzęt, np. kajak, na brzegu bagażnika – ułatwi to na zdecydowanie całą procedurę montażu, wygodniej będzie też przy zdejmowaniu.

Pamiętajmy, że ciężki sprzęt na dachu naszego pojazdu wpłynie na jego zachowanie na drodze. Szczególnie niebezpieczny może okazać się silny wiatr, który negatywnie wpłynie na stabilność auta, co przeszkodzi nam w płynnej jeździe. Nie powinniśmy tez wykonywać gwałtownych manewrów i osiągać zbyt dużych prędkości.

Pamiętajmy, źle zamocowana deska stanowi zagrożenie dla nas, ale także, a może przede wszystkim, dla innych użytkowników ruchu.