Nowe ambasadorki FIA

Komisja zrzeszająca kobiety w sportach motorowych ogłosiła nazwiska pięciu ambasadorek, które swoimi nazwiskami mają przyczyniać się do popularyzacji motorsportu wśród płci pięknej.

Wszystkie kobiety są dobrze znane w świecie sportów motorowych. To Michele Mouton, Katherine Legge, Monica Kaltenborn, Susie Wolf i Maria de Vilota. Każda to specjalistka w swojej dziedzinie. Panie zostały nawet niedawno wyróżnione podczas specjalnej ceremonii przez prezydenta FIA Jeana Todta. Kobiety mają przede wszystkim promować i zachęcać kobiety do motorsportu.

Kobiety w dzisiejszych czasach mają kompetencje, pewność siebie i odpowiednią wiedzę, by rozpocząć karierę w jakiej dziedzinie tylko chcą – twierdzi Monica Kalteborn, była prawniczka, obecnie dyrektor zarządzająca w zespole Sauber F1. – Wciąż jednak brakuje im czegoś ważnego – odpowiednich możliwości, by osiągnąć swoje cele.

Susie Wolf, jak wielu kierowców, rozpoczynała swoją karierę w kartingu. Była także etatowym kierowcom zespołu Mercedesa w DTM. Obecnie współpracuje z zespołem Williamsa F1. – To wielki zaszczyt być ambasadorką FIA – twierdzi Susie. – Ścigam się odkąd skończyłam 8 lat. Motorsport to konkurencyjny świat, jednak nikt nie chce być pokonany – ani kobiety ani mężczyźni. Kimkolwiek jesteś, musisz udowodnić, że zasługujesz aby być tam, gdzie jesteś – dodała.

Maria de Vilota to z kolei córka byłego kierowcy Formuły 1 – Emilio. – To wielka odpowiedzialność – powiedziała Maria. – Musimy wspierać i pomagać innym kobietom, które ciężko pracują, by osiągać swoje cele. Od zawsze byłam zdeterminowana a moim celem nie było po prostu być w motorsporcie. Zawsze chciałam coś osiągnąć – i w tym roku mi się to udało – jestem kierowcom testowym w zespole Formuły 1 – powiedziała.

Misją ambasadorek będzie rozpowszechnianie działań komisji ze szczególnym naciskiem na działania pokazujące jak odnieść sukces w motorsporcie.