Pierwszy taki ośrodek w Europie

1

W Boulogne-Billancourt we Francji otwarto ośrodek jazd próbnych dla samochodów elektrycznych. To pierwszy tego typu ośrodek w Europie.

Ośrodek znajduje się na wyspie Seguin, będącej kolebką Renault. Wyposażony w recepcję i ekspozycję samochodów elektrycznych oraz tor do jazd próbnych przeznaczony jest dla obecnych i przyszłych klientów francuskiej marki. Oficjalnego otwarcia dokonali Pierre-Christophe Baguet, mer Boulogne-Billancourt oraz Carlos Tavares, dyrektor generalny ds. operacyjnych Grupy Renault. Ośrodek otwarty jest dla wszystkich zainteresowanych oraz dla sieci sprzedaży Renault. Klienci, partnerzy oraz dziennikarze mogą zarezerwować jazdę próbną telefonicznie, przez internet lub bezpośrednio na miejscu.

Najpierw szkolenie…

Celem ośrodka jest umożliwienie klientom doświadczenia jazdy samochodami o zerowej emisji spalin i przekonanie ich o wiarygodności oferty oraz zasadności ambicji Renault poprzez prezentację gamy samochodów elektrycznych, powiązanych usług i jazdy próbne. Całościowa prezentacja rozpoczyna się od briefingu ze specjalnie przeszkolonymi doradcami Z.E. na temat „ekosystemu”, pojazdów elektrycznych, budowy samochodu i akumulatorów, infrastruktury ładowania oraz nowych usług. Następnie rozpoczyna się prezentacja samochodów w salonie, by później przejść do jazdy próbnej na torze.

…potem testowanie

Obecnie istnieje możliwość przetestowania dwóch modeli będących już w sprzedaży na wybranych rynkach: Kangoo Z.E, które otrzymało niedawno tytuł Van of the Year 2012 oraz Fluence Z.E., pierwszego w 100% elektrycznego sedana. Ponadto istnieje możliwość wypróbowania, jeszcze przed jego debiutem rynkowym, modelu Twizy, który zostanie wprowadzony do sprzedaży na początku 2012 roku.