Pierwszy Golf Sportsvan zjechał z taśmy produkcyjnej

W zakładzie Volkswagena w Wolfsburgu zjechał wczoraj z taśmy montażowej pierwszy Golf Sportsvan. Jest to wersja Highlline, w kolorze srebrnym Reflex z panoramicznym dachem i silnikiem 1.4 TSI o mocy 150 KM*. Wiosną, w momencie wprowadzenia na rynek, trzeci wariant nadwozia Golfa będzie oferowany z sześcioma nowymi, oszczędnymi silnikami.

Golf Sportsvan, obok klasycznego Golfa i Golfa Varianta, jako trzecia wersja nadwozia uzupełnia gamę Golfa VII. Z atrakcyjnymi proporcjami i ostrymi konturami Sportsvan jest jednym z najbardziej interesujących nowych kompaktowych vanów. Trzyosobową, dzieloną tylną kanapę można składać i przesuwać, do przodu i do tyłu, o 180 mm. W przypadku wykorzystania przestrzeni bagażowej do oparć przednich foteli i po dach, jej maksymalna pojemność wynosi ponad 1500 litrów.

Volkswagen-Golf-Sportsvan-2

Volkswagen-Golf-Sportsvan-3

W momencie wprowadzenia na rynek wiosną tego roku, Golf Sportsvan będzie dostępny z sześcioma nowymi silnikami (cztery TSI i dwa TDI). Wszystkie jednostki wyposażone są seryjnie w system Start-Stop i spełniają normę emisji spalin Euro 6. Zużycie paliwa w porównaniu z Golfem Plus zmniejszyło się nawet o 19 procent.

Volkswagen-Golf-Sportsvan-4

Volkswagen-Golf-Sportsvan-5

* Zużycie paliwa, l/100 km: w cyklu miejskim 7,0 – 6,8, w cyklu pozamiejskim 4,9 – 4,6/ w cyklu mieszanym 5,6 – 5,4; emisja CO2 w cyklu mieszanym, g/km: 130-125;

Źródło: Volkswagen