BMW X3 2014 – nowa odsłona SAV

W roku 2003 BMW, wprowadzając na rynek model X3, stworzyło nowy segment: SAV (Sports Activity Vehicle). Tym samym już od ponad dziesięciu lat BMW X3, które znalazło ponad milion nabywców, jest wzorcem sportowej dynamiki, atmosfery premium i niezawodności oraz zwinności w połączeniu z niskim zużyciem paliwa i niską emisją spalin.

Druga generacja odnoszącego sukcesy BMW X3 od 2010 r. imponuje również największymi rozmiarami kabiny i bagażnika, a także najwyższą wszechstronnością w klasie.

BMW X3 nabrało jeszcze bardziej wyrazistego wyglądu dzięki zmodyfikowanym podwójnym reflektorom głównym (na życzenie w technologii LED), mocniej narysowanemu grillowi („nerkom”), nowym zderzakom z przodu i z tyłu oraz lusterkom bocznym ze zintegrowanymi kierunkowskazami.

Od chwili wejścia na rynek auto można będzie zamówić z jednym z trzech turbodiesli lub czterech silników benzynowych, rozwijających moce od 110 kW/150 KM aż po 230 kW/313 KM. Nowoczesne jednostki napędowe wyposażone są w technologię TwinPower Turbo, co gwarantuje znakomite osiągi przy niskim zużyciu paliwa – i wszystkie spełniają normę emisji spalin EU6.

BMW-X3-2014-2

Zastosowany pakiet technologiczny BMW EfficientDynamics obejmuje funkcję Auto Start Stop, funkcję żeglowania (wybieg z odłączeniem hamowania silnikiem), odzysk energii hamowania i agregaty pomocnicze o napędzie dołączanym tylko w razie potrzeby, dzięki czemu model ten charakteryzuje się najniższymi w segmencie wartościami zużycia paliwa i emisji szkodliwych substancji.

BMW-X3-2014-7

BMW-X3-2014-8

Do najważniejszych nowości w systemie ConnectedDrive należą np. sterownik iDrive zintegrowany z gładzikiem (touch pad na wierzchu pokrętła), co pozwala wprowadzać w najłatwiejszy sposób litery i cyfry za pomocą palca, asystent parkowania, pełnokolorowy wyświetlacz przezierny Head-Up Display, nieoślepiający system głównych lamp dalekosiężnych oraz Driver Assistent Plus, obejmujący m.in. ostrzeżenie o niezamierzonym opuszczeniu pasa, aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go oraz ochroną pieszych. Ponadto system zapewnia dopływ informacji drogowych w czasie rzeczywistym (RTTI), usługę Consierge oraz inteligentne wzywanie pomocy. A dzięki funkcji Apps można pozostawać w stałym kontakcie z takimi serwisami sieciowymi, jak Facebook, Twitter i wiele innych.

Źródło: BMW