Pamiętacie Fiata Palio?

Pierwsza koncepcja Fiata Palio pojawiła się już w 1977 roku. Samochód długo jednak nie wchodził do produkcji. Jego pierwszym sukcesem okazała się premiera na rynku brazylijskim w 1997 roku. Dziś przypomina bardziej… hmm.. Grande Punto? Jak sądzicie?

Pamietacie Fiata Palio2

To tam właśnie, do dziś cieszy się sporym zainteresowaniem. W Polsce najbardziej znanym modelem był Palio Weekend, a więc w wersji kombi.

Dziś prezentowana jest jego najnowsza generacja. Samochód, zaprojektowany został w Fiat Centro Stile we Włoszech upodobnił się bardzo do innych aut spod znaku Fiata. Najbardziej przypomina teraz Grande Punto.

W gamie jednostek napędowych znajdą się cztery silniki o pojemności od 1 do 1,6 litra. Najmniejsza jednostka, pochodząca z Fiata UNO, generować będzie 73 KM. 1,4-litrowa jednostka pochodzi z Fiata 500 i może się pochwalić mocą 85 KM. Najmocniejsze Palio Sport uraczy nas podwójną końcówką układu wydechowego, czarnymi dodatkami, aluminiowymi felgami, dodatkowym spojlerem, a także mocą 115 KM.

Jak zapewnia producent, wyposażenie Palio ma być bardzo bogate i zawierać m.in. przednie i boczne poduszki powietrzne, ABS, kierownicę pokrytą skórą z przyciskami sterującymi radiem, czujnik deszczu, tempomat, odtwarzacz CD z MP3 oraz światła przeciwmgłowe.

Pamietacie Fiata Palio1

Pamietacie Fiata Palio3