Mazda ustanawia rekord Guinnessa

Mazda ustanawia rekord Guinnessa

Mazda ustanawia rekord Guinnessa15 czerwca podczas MAX-5 2013 w Lelystad w Holandii, Mazda ustanowiła nowy rekord Guinnessa. W paradzie na drogach wokół RDW Test Centre uczestniczyły łącznie 683 modele Mazda MX-5, tworząc największą w historii kolumnę tych aut.

W przedsięwzięcie zaangażowało się 1450 uczestników, dzięki którym udało się pobić dotychczasowy rekord, wynoszący 459 Mazd MX-5 zgromadzonych w jednym miejscu (ustanowiony w Essen w Niemczech w 2010 roku).

Wśród atrakcji Imprezy MAX-5 2013 znalazły się pokazy wyścigowych modeli z Ribank Mazda MaX5 Cup oraz prezentacja Mazdy3 20B wyposażonej w silnik z trzema wirującymi tłokami. Uczestnicy mogli również przetestować najnowszą technologię i-ACTIVSENSE i spróbować swoich sił na jednym z symulatorów wyścigowych. Oprócz tego, podczas specjalnego pokazu wręczono nagrody właścicielom najpiękniejszych i najbardziej autentycznych egzemplarzy MX-5.

Na koniec dnia około 250 samochodów utworzyło największe kino samochodowe w Europie. Wszyscy chętni obejrzeli film „Arbitraż” z udziałem Richarda Gere.

mazda-2

mazda-3

Źródło: Mazda