Odświeżony Fiat Punto

p1

Fiat Punto doczekał się drobnych zmian zarówno w wyglądzie zewnętrznym, jak i we wnętrzu.

p3

Od 1993 roku, czyli premiery rynkowej, do klientów trafiło już 8,5 mln egzemplarzy Fiata Punto. Przez ten cały okres cieszy się on niesłabnąca popularnością.

Kosmetyczne zmiany na plus

Nowe Punto niewiele zmieniło się od swojego poprzednika, zwłaszcza z zewnątrz, stąd niesprawne oko będzie miało problem by dostrzec różnice, które, przynajmniej według nas, działają na plus modelu po faceliftingu. Pojawił się nowy przedni pas, lakierowany w kolorze nadwozia zderzak, a kierunkowskazy usytuowane zostały liniowo po obu stronach wlotów powietrza chłodzącego.

Cztery i siedem

We wnętrzu pojawiły się nowe tkaniny siedzeń, a także oryginalne wstawki na tablicy przyrządów, sprawiające, że wnętrze wygląda bardziej elegancko. Pojawiły się też trzy nowe lakiery metalizowane karoserii: turkusowy Oil, czerwony Ruby oraz szary Corse. Oprócz tego w nowym Punto debiutuje turbodoładowana jednostka benzynowa TwinAir o pojemności 875 cm3 i mocy 85 KM. W gamie znajdzie się jeszcze siedem innych silników do wyboru. Dostępne będą cztery wersje wyposażenia – Fresh, Estiva, Easy oraz Lounge.

p2