Abarth Punto Scorpione

Kochasz adrenalinę i w każdej możliwej sytuacji poszukujesz dreszczyka emocji? Przyjrzyj się bliżej Abarth Punto Scorpione.

120220 AB PuntoScorpione 02

Auta spod znaku Abarth to nie tylko lepsze osiągi, ale też podkreślenie ich specyficznego stylu i wyposażenie ich w przykłady technicznego rzemiosła, co praktycznie z każdego auta czyni jeżdżące dzieło sztuki. Tak jest też w tym przypadku. Wszystko wskazuje na to, że na drodze Punto Scorpione będzie kąsać przeciwników jak prawdziwy skorpion, nie tracąc przy tym ani grama ze swojej elegancji.

Mat i połysk

W porównaniu z poprzednim Punto Abarth wersja Scorpione jest bardziej dyskretna i elegancka, co tworzy ciekawe połączenie, nie pozbawiając nas przy tym szybszego bicia serca podczas przyspieszania. 199 modeli edycji limitowanej pomalowane jest na czarno w różnych tonach. Na tle matowego dachu i maski wyróżnia się poprowadzony środkiem ręcznie lakierowany pas. Punto Abarth Scorpione jest wyposażone w silnik 1.4 o mocy 180 KM i maksymalną prędkością 216 km/h. Do setki rozpędza się w 7,5 sekundy.

Elegancko

Zmodyfikowane zostały układy jezdne i bezpieczeństwa. W oczy rzucają się żółte zaciski tarcz hamulcowych kontrastujące z lśniącymi 18-calowymi kołami z lekkich stopów. Także rura wydechowa jest nie byle jaka – znajduje się w centralnej części i pochodzi z nowego pakietu „Esseesse”.

W środku znajdziemy czarne fotele z czerwonymi i żółtymi przeszyciami wykonane z tkaniny technicznej. Oprócz tego na fotelach znajdziemy logo „Abarth”. Wnętrze zostało także wzbogacone o stalowe pedały z powłoką Abarth a także skórzaną kierownicę z podwójnym czerwono-żółtym przeszyciem.