Nowy SUV Mazdy

0

Moda na SUV-y trwa. Dziś każdy liczący się producent posiada w swojej ofercie SUV-a. Mazda zbliża się do premiery swojego najnowszego modelu, SUV-a – CX-5.

Mazda posiada już w swojej ofercie model CX-7, klasyfikowany jako SUV/Crossover oraz jeszcze większy model CX-9 oferowany za oceanem. CX-siódemka nie cieszy się w Polsce dużym zainteresowaniem, w związku z tym niedługo pojawi się na rynku jego mniejszy brat, pełnowartościowy SUV – CX-5.

Lubimy SUV-y, bo czuje się do nich respekt. Są bezpieczniejsze i bardziej przestronne. SUV Mazdy korzystać będzie z rozwiązań technologicznych SKYACTIV, w skład których wchodzą najnowsze silniki, ręczne i automatyczne skrzynie biegów oraz karoseria i podwozie. Dzięki nowym technologiom CX-5 ma zapewniać precyzyjne reakcje na ruchy kierownicą, wysoki komfort prowadzenia, a także wysoki poziom bezpieczeństwa. Do tego wszystkiego CX-5 wygląda naprawdę dobrze.

W gamie silnikowej Mazdy CX-5 znajdzie się m.in. silnik benzynowy SKYACTIV-G 2.0 oraz silnik wysokoprężny SYACTIV-D 2.2 dostępny w wersjach „Standard Power” oraz „High Power”. W CX-5 po raz pierwszy zastosowano nowy motyw projektowy Mazdy: „KODO – Dusza Ruchu”, którego zapowiedzią były modele koncepcyjne Shinari i Minagi. CX-5 wyróżnia się wyrazistym rysem przedniej części samochodu, a także dynamiczną stylizacją.

CX-5 będzie stopniowo wprowadzany na światowe rynki od początku 2012 r.