Nowy SUV Chevroleta

0

Charakterystyczne dla Chevroleta linie nadwozia, nowoczesne, dobrze zorganizowane i wszechstronne wnętrze, trzy silniki do wyboru, a na życzenie napęd na cztery koła – taki ma być nowy niewielki SUV Chevroleta – Trax.

chevrolet-trax4

Chevrolet po raz kolejny chce wykorzystać swoje doświadczenie w produkcji samochodów typu SUV. Już 27 września podczas salonu samochodowego w Paryżu zadebiutuje model Trax, czyli pierwszy pojazd marki w segmencie kompaktowych SUV-ów. Trax będzie drugim, obok Captivy, SUV-em w ofercie Chevroleta.

Trax to nowoczesny, wszechstronny i oszczędny SUV o kompaktowych rozmiarach, oferujący nabywcy właściwości jezdne samochodu osobowego oraz napęd na wszystkie koła. Kompaktowy SUV Chevroleta mierzy 4.248 mm długości, 1.766 mm szerokości, a jego rozstaw osi wynosi 2.555 mm. Design, dzięki mocno zarysowanymi liniami nadwozia i osłonie chłodnicy podzielonej na dwie części z centralnie umieszczonym logo w kształcie złotej muszki, nawiązuje do innych modeli Chevroleta.

W ofercie Traxa znajdą się trzy jednostki napędowe a także opcjonalny system napędu na cztery koła. Jeśli chodzi o silniki, będą to: turbodoładowany silnik benzynowy 1,4 l, wolnossący silnik benzynowy 1,6 l oraz turbodoładowany silnik wysokoprężny o pojemności 1,7 l.

chevrolet-trax3