W podróż poślubną na Islandię

dacia-duster-islandia

Dacia Duster w serii limitowanej Delsey podbija Islandię, a za kierownicą – nowożeńcy w swojej przygodzie życia, a zarazem podróży poślubnej.

dacia-duster-islandia

Wyprawa rozpoczęła się na początu miesiąca i potrwa do 26 sierpnia. W tym czasie nowożeńcy przemierzą Dacią Duster Danię, Wyspy Owcze oraz oczywiście Islandię, a tam między innymi: wodospad Hengifoss, Park Narodowy Skaftáfell, lagunę lodowcową Jökulsárlón, Reykiavik, półwysep Kalfastrond czy Park Narodowy Jokulsgjufur. Łącznie do pokonania mają 6000 km w ciągu 25 dni.

Anna i Arkadiusz Kuś, nowożeńcy, dla których miesięczny pobyt na Islandii jest podróżą poślubną, są absolwentami Politechniki Warszawskiej. Interesują się tańcem, a Arkadiusz jest fotografem amatorem. Podróż przebiega zgodnie z planem i podróżnicy opuścili już Wyspy Owcze.

Następnym punktem programu był nocleg pod lodowcem a do przejechania 150 km wśród pustych i dzikich terenów Fiordów Wschodnich. Standardem okazało się to, że co jakiś czas droga przechodzi w drogę szutrową. Kolejne punkty podróży to Jökulsárlón – laguna lodowcowa słynąca również z bycia planem filmów oraz podziwianie jęzorów lodowca Vatnajökull, największego lodowca Europy, pod którym znajduje się aż siedem aktywnych wulkanów. Następnie park narodowy Skaftafell z wodospadem Svartifoss. Na kolejny nocleg zaplanowano nadmorską jaskinię. Przy okazji przejazdu przez pola lawowe okazało się, że Duster Delsey swoim kolorem pięknie wpisywał się w krajobraz.