Nowy Pullman?

Już niedługo Mercedes oficjalnie zaprezentuje swoją najnowszą luksusową limuzynę. Czy będzie to najnowsze wcielenie modelu Pullman?

O powrocie do żywych Pullmana mówi się już od dłuższego czasu. Plotki jeszcze się nasiliły, kiedy Mercedes ogłosił zakończenie produkcji superluksusowego Maybacha i plan zastąpienia go nowym modelem. Czy limuzyna, która zostanie zaprezentowana na Salonie Samochodowym w Detroit będzie następcą Maybacha?

Samochód dla Ojca Chrzestnego?

Nowy Pullman ma mieć ok. 6,5 m długości. Pod maską znajdzie się oczywiście dwunastocylindrowy silnik z Mercedesa Klasy S. Grupa docelowa tego pojazdu z pewnością dysponuje niemałą kwotą na koncie, będzie ich zatem stać na opancerzoną konstrukcję nadwozia. Samochód będzie miał m.in. kuloodporne szyby i system dopompowywania kół (w razie postrzału w którąś z opon). Mało tego, samochód ten ma być w stanie wytrzymać eksplozję ładunku wybuchowego.

Wyżej opisany samochód to oczywiście wersja „hardcore’owa”. Będzie też nieco łagodniejsza odmiana, z 4-cylindrowym turbodieslem pod maską o mocy 204 KM. Z tego co wiemy, z czasem mają się też pojawić wersje hybrydowe. Czy nowy Pullman będzie konkurencją dla Rolls-Royce’a i Bentleya? Jak się odnajdzie na rynku?

Fot: autobild.de