Nowy PEUGEOT 308 SW – rasowe i przestronne kombi

Zaledwie kilka tygodni po wprowadzeniu na rynek nowego 308, PEUGEOT powiększa swoją gamę o nową wersję nadwozia. Podobnie jak w przypadku hatchbacka 308, również kombi PEUGEOT 308 SW to całkowicie nowy samochód, zachowujący ze swojego poprzednika jedynie nazwę. Zaprezentowany po raz pierwszy podczas Salonu Samochodowego w Genewie 2014 PEUGEOT 308 SW trafi najpierw na rynek francuski, a wiosną na rynki pozostałych krajów Europy.

Zespół stylistów z PEUGEOT stworzył duże, dynamiczne kombi o nisko wyprofilowanej, sportowej sylwetce. Zwiększone wymiary samochodu mają spełnić oczekiwania klientów przywiązanych do aut typu kombi: pojemności, przestronności, dużych możliwości aranżacji wnętrza i praktyczności.

peugeot-308sw-2

Przy objętości 610 dm3 według normy VDA-210, bagażnik nowego PEUGEOT 308 SW plasuje się w czołówce tego segmentu aut. Dzięki regularnym kształtom jest praktyczny i pojemny. Zmiana konfiguracji bagażnika jest wręcz wyjątkowo prosta (składanie poszczególnych części kanapy odbywa się jednym ruchem od strony bagażnika) i praktyczna (idealnie płaska podłoga).

peugeot-308sw-3

Podobnie jak hatchback, również nowy PEUGEOT 308 SW ma zmniejszona masę i podrasowaną dynamikę.

Źródło: Peugeot