Nowy Peugeot 4008

0

Pamiętacie Peugeota 4007? Samochód ten nie był do końca udaną konstrukcją. Francuski producent wiąże jednak spore nadzieje z jego następcą – 4008.

p4

Najnowszy model Peugeota to owoc współpracy koncernu PSA z Mitsubishi. Po wspólnym sukcesie, jakim okazał się Mitsubishi ASX, przyszedł czas na francuski pojazd – Peugeot 4008. To jednocześnie następca 4007-ki, która nie spotkała się z zainteresowaniem ze strony klientów.

Japoński w środku

Agresywny i dynamiczny przód nawiązuje do mniejszej 208-ki. Widać, że Peugeot obrał pewną linię stylistyczną, którą będzie konsekwentnie stosował. Nam przypadła ona do gustu. O ile z zewnątrz nie widać wielu nawiązań do japońskiego Mitsubishi, o tyle wewnątrz jest ich znacznie więcej.

4008 dostępne będzie z dwoma jednostkami benzynowymi i dwoma dieslami. Silniki benzynowe generować będą 117 i 154 KM, zaś jednostki wysokoprężne 117 i 150 KM. Seryjnie montowany będzie napęd na przednią oś. Jako opcja występować będzie napęd na wszystkie cztery koła.

Współpraca koncernu PSA z Mitsubishi zakładała wyprodukowanie trzech crossoverów. Obok Mitsubishi ASX i Peugeota 4008, będzie to Citroen C4 Aircross. Zainteresowanych tym drugim informujemy, że auto powinno być odstępne w okolicach maja.

p2

p3

p5