Luksus w rodzinie

0

Skoda Superb niejednej z Was dała się poznać jako super auto dla rodziny – wygodne, przestronne, a w porównaniu z konkurencją – rozsądne ekonomicznie. Niedawno zaprezentowana wersja Laurin & Klement jest odpowiedzią dla tych, dla których nieco za mało było ‘luksusu’.

Podczas trwającego od 9 do 14 czerwca światowego salonu samochodowego w czeskim Brnie, zaprezentowane zostały model koncepcyjny Vision D, Superb Combi z nowym pakietem wyposażenia oraz specjalna edycja Fabii Monte Carlo.

Superb Combi w wersji wyposażenia Laurin & Klement zachwycił doskonałą jakością wykorzystanych materiałów, które nadały mu indywidualnego charakteru i wyjątkowej elegancji. Zarówno wersja nadwozia sedan, jak i kombi będą wyróżniać się, między innymi, chromowaną osłoną chłodnicy, 18-calowymi obręczami kół ze stopów lekkich „Sirius” i nową kolorystyką nadwozia „Magnetic Brown”.

Dodatkowo będzie można wybrać wersję z ozdobnym wykończeniem wnętrza z elementami drewna, podkreślającymi prestiżowy charakter tego samochodu. Superb Laurin & Klement będzie dostępny z dwoma silnikami benzynowymi – 2.0 TSI/200 KM z automatyczną 6-stopniową przekładnią DSG oraz 3.6 FSI V6/260 KM ze skrzynią DSG i napędem 4×4. Do wyboru będzie też diesel 2.0 TDI CR DPF/170 KM w połączeniu ze skrzynią manualną lub wersja z napędem 4×4 i skrzynią DSG.

Superb w wersji wyposażenia Laurin & Klement będzie dostępny w Polsce od jesieni br. Dołączy do modelu Octavia, która w tej wersji wyposażenia jest dostępna na rynku już od 1999 roku.