Nowy maluch Peugeota już niedługo!

1

Peugeot zaprezentował zdjęcia następcy modelu 207. Wiemy jak wygląda i kiedy pojawi się w sprzedaży. Nie wiemy jak jeździ, ale to wyłącznie kwestia czasu. Podoba Wam się?

4

Wg nas, 208 jest zdecydowanie najbardziej udanym pod względem stylistycznym modelem Peugeota, jaki pojawił się w ostatnich kilku latach. Nie jesteśmy fankami urody ani 3008, ani 5008, ani tym bardziej 508. Natomiast nowa 208 nas po prostu urzekła. Widać, że projektanci, pracując nad ‘208-ką’ częściej spoglądali na zdjęcia koncepcyjnych modeli Peugeota, takich jak HX1 niż na obrazki modeli produkcyjnych, co ‘208-ce’ zdecydowanie wyszło na dobre.

Czy 208 udanie zastąpi 207, które produkowane jest od 2006 roku? Czy znajdzie swoje miejsce obok m.in. Volkswagena Polo i Fiata Punto w niezwykle popularnym w naszym kraju segmencie B? Biorąc pod uwagę to, jak wygląda, wydaje się, że ma na to szanse. 208 szczególnie dobrze prezentuje się z profilu, gdzie widoczne są trzy wyraźne przetłoczenia, w tym jedno, przechodzące przez klamki. ‘208-ka’ charakteryzuje się nietuzinkowymi kształtami, które zastosowano m.in. w przednich i tylnych lampach. Przedni grill posiada chromowaną obwódkę, zaś tylni zderzak nawiązuje kształtem do poprzednika.

208 nie tylko wydaje się bardziej kompaktowe od poprzednika, ale potwierdzają to dane na papierze. Najnowszy Peugeot mierzy 3,975 m, czyli 70 mm mniej od ‘207-ki’. Co jednak ważniejsze, producentom udało się zejść z wagi – w nowym modelu zaoszczędzono aż 110 kg! Przy tych wymiarach i tej wielkości to naprawdę spore osiągnięcie.

Najnowszy Peugeot pojawi się w salonach sprzedaży wiosną przyszłego roku. W ofercie mają się znaleźć dwa silniki benzynowe, a także pięć jednostek wysokoprężnych, z których najmniejsze o pojemności 1,0 litra oraz 1,2 litra, będą trzycylindrowe.

Już nie możemy się doczekać!

2