Nowy Ford na Delhi Auto Expo 2012

Prawie półtora miliona odwiedzających to idealna okazja do zaprezentowania zupełnie nowego samochodu. Ford zrobi to podczas najbliższego Auto Expo w New Delhi.

Już niedługo rozpocznie się 11 Auto Expo w New Delhi. Odwiedzający będą mieli szansę zobaczyć zupełnie nowy samochód, który zostanie wprowadzony nie tylko na rynek indyjski w niedalekiej przyszłości. Samochód ma być produktem globalnym, zaprojektowanym tak, aby pomóc marce odcisnąć ślad na szybkorosnących rynkach. To drugi z ośmiu produktów, które Ford chce wprowadzić do Indii w ciągu 5 lat. Ford planuje na Expo także inne atrakcje, między innymi wyświetlacze dotyczące wszechstronnego bezpieczeństwa i jakości, kino 3D, pokazy na żywo oraz interaktywne gry.

Bogactwo modeli

Poza nowym modelem na stanowisku Forda znajdziemy też Forda Figo, nową Fiestę, Forda Classic oraz Forda Endeavour. Od marca 2010 sprzedano około 130 000 egzemplarzy Figo. Samochód jest więc w Indiach relatywnie krótko, jednak zdążył stać się najbardziej nagradzanym samochodem i zdobyć uznanie w branży jako samochód o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny eksportowanym na blisko 30 rynków międzynarodowych.

Także Ford Classic zdobył silną pozycję na indyjskim rynku znajdując ponad 120 000 nabywców dzięki swojej dynamice jazdy i najlepszymu wskaźnikowi zużycia paliwa w swojej klasie, podczas gdy Ford Endeavour jest popularnym i wszechstronnym SUV-em.

Pojawi się też nowy Ford Fiesta, czterodrzwiowy sedan, który wkrótce dostępny będzie z najlepszą w swojej klasie automatyczną skrzynią biegów Power Shift. Fiesta ma stanowić ofertę premium w klasie B. To kolejny krok w strategii Forda dostarczania nowoczesnych rozwiązań technologicznych klientom z Indii. 

Poprowadź razem z innymi

Na stoisku Forda wykorzystane zostaną najnowsze technologie mające dostarczyć odwiedzającym jak najwięcej interaktywnych doświadczeń. Główną atrakcją będzie umożliwienie widowni przejęcie wirtualnej kontroli nad pojazdem na dużym wyświetlaczu LED. Korzystając z kamery z sensorem ruchu tłum będzie wspólnie kontrolować samochód toczący się wzdłuż drogi i odkrywać informacje na każdym zakręcie. Na wyświetlaczu pojawią się też wskazówki dotyczące jazdy, jak i ważne momenty trasy. Zdjęcia z wydarzenia będą ładowane do Facebook’a, gdzie każdy z gości będzie mógł się otagować.

Kino i magik

Po obejrzeniu wszystkich modeli będzie można skorzystać z kina Figo. Klienci będą mogli wejść do samochodu i obejrzeć film opowiadający o technologiach wykorzystanych w modelu. Kolejne kino, tym razem w 3D, będzie prezentować technologie używane przez Forda dla lepszego designu, rozwoju i inżynierii swoich samochodów. Goście będą mogli pod czujnym okiem inżyniera Forda sterować wirtualnym wnętrzem samochodu.

Oprócz tego Stół Dotykowy „Quality” pozwoli gościom doświadczyć wysokiej jakości materiałów używanych przez Forda do produkcji samochodów, podczas gdy Zielony Dotykowy Stół poświęcony będzie zielonym technologiom stosowanym przez markę.

Na stoisku pojawi się też nadwozie Fiesty, dając odwiedzającym możliwość poznania cech konstrukcyjnych gwarantujących bezpieczną jazdę. Goście będą też zabawiani przez lokalnego magika opowiadającego historie dotyczące bezpieczeństwa w ciekawy i zabawny sposób.

Auto Expo 2012 odbędzie się od 7 do 11 stycznia 2012 roku w New Delhi.