Toyota ponownie Nr. 1 w rankingu Best Global Green Brands 2013

Toyota trzeci rok z rzędu zajmuje najwyższą pozycję spośród wszystkich firm motoryzacyjnych w rankingu Best Global Green Brands 2013. Firma zdobyła uznanie ponad 10.000 klientów nie tylko za wyznaczanie standardów w dziedzinie ochrony środowiska, ale również za inwestycje w prawdziwie innowacyjne produkty, takie jak Toyota Prius, czy programy zmniejszenia efektu cieplarnianego, zużycia wody i energii.

Łączna sprzedaż samochodów marki Toyota i Lexus o napędzie hybrydowym przekroczyła liczbę 5.22 mln egzemplarzy, co pozwoliło obniżyć emisji CO2 o około 35 mln ton. Technologia hybrydowa jest kluczowym elementem strategii koncernu na kolejne lata. Firma znajduje się aktualnie w trakcie 3-letniego cyklu rozwoju 21 nowych modeli hybrydowych, które pojawią się w salonach do końca 2015 roku.

Dziś europejscy kierowcy mogą wybierać spośród 12 modeli marki Toyota i Lexus z napędem hybrydowym. Obecnie samochody o takim napędzie stanowią już 18% całkowitej sprzedaży Toyota Motor Europe. W 2015 roku Toyota wprowadzi na rynek samochód napędzany wodorowymi ogniwami paliwowymi, będący kolejnym rewolucyjnym krokiem w rozwoju technologii napędów.

Poza innowacyjnymi produktami, Toyota wyróżnia się także zrównoważonym modelem prowadzenia działalności. Toyota Motor Manufacturing w Wielkiej Brytanii (TMUK) jest pierwszą europejską fabryką marki, która otrzymała certyfikat ISO 14001 świadczący o ekologicznym procesie produkcji. W 2011 roku w TMUK został zainstalowany system 16,800 paneli słonecznych, który w pełnym wykorzystaniu jest w stanie zapewnić energię potrzebną do produkcji 7,000 samochodów rocznie.

Toyota podejmuje również wyzwania jutra z nowym programem pojazdów elektrycznych we francuskim Grenoble. Jest to bezobsługowy system wypożyczania samochodów, w którym będzie uczestniczyć 70 elektrycznych pojazdów miejskich, w tym Toyota i-Road, uzupełniając ofertę transportu publicznego. Ma to na celu redukcję szkodliwych substancji emitowanych w wyniku dojazdów do pracy.

Użytkownicy będą mogli skorzystać z unikalnego systemu dzielenia się samochodem przy planowaniu podróży. Możliwe będzie też sprawdzenie dostępności oraz zarezerwowanie auta przy użyciu aplikacji w telefonie komórkowym.

Źródło: Toyota