Sprawdź OC online

sprawdz-oc-online

Ruszyła aplikacja, dzięki której w łatwy sposób można sprawdzić OC pojazdu.

sprawdz-oc-online

Możliwość sprawdzenia OC pojazdu jest szczególnie istotna dla osób poszkodowanych w wypadkach, gdy sprawca kolizji nie chce okazać dowodu ubezpieczenia. Informacja może okazać się równie istotna dla osoby zamierzającej kupić używany samochód.

Bez rejestracji

Dotychczas konieczna była rejestracja konta na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego a następnie oczekiwanie na e-mail z informacją o tym w której firmie, i czy w ogóle, dane auto ma polisę. Teraz ma być prościej. Wystarczy wejść na stronę UFG i w zakładce 'Sprawdź OC dla pojazdu’ wypełnić elektroniczny formularz.

Jedyne, co będziemy potrzebowały to kilka danych: imię i nazwisko, numer pesel oraz numer rejestracyjny auta, o które pytamy. Po kliknięciu przycisku 'dalej’ na monitorze komputera wyświetlona zostaje żądana odpowiedź. Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne.

W odpowiedzi na pytanie o OC pojazdu podawana jest teraz również jego marka – zaznacza Wojciech Bijak, dyrektor Biura Ośrodka Informacji UFG (OI UFG). – Dość często bowiem osoby poszkodowane w wypadku pamiętają markę pojazdu, ale nie są pewne czy dobrze zapamiętały jego numer rejestracyjny. Podanie tych dwóch informacji łącznie ułatwia identyfikację – dodaje.

Do połowy grudnia 2011 roku ponad 180 tysięcy osób i firm sprawdziło poprzez portal UFG czy i gdzie dane auto ma polisę OC. Jest to o prawie 70 procent więcej niż przez cały 2010 rok. Najczęściej zapytania przesyłają firmy ubezpieczeniowe i osoby prywatne, kolejne na liście są kancelarie odszkodowawcze.