Nowy Ford EcoSport

Nowy kompaktowy SUV od Forda. Czy podbije serca młodych i aktywnych?

Rodzina Forda powiększa się o nowego kompaktowego SUV-a, Forda EcoSport. Zgodnie z zapowiedziami producenta będzie najbardziej zaawansowany pod względem designu, jakości i trwałości w swojej klasie. Nowy kompaktowy SUV powiększy ofertę Forda w Indiach i wielu innych krajach na całym świecie.

Dynamiczny

Ford EcoSport został zaprojektowany z myślą o połączeniu zrównoważonych osiągów zarówno na drogach utwardzonych, jak i podczas jazdy off-road. Mimo kompaktowych rozmiarów nadwozia, sprawia wrażenie solidnego auta „terenowego” o dużym prześwicie. Jednocześnie jest przykładem globalnego DNA swoich pojazdów, a jego wszechstronność poszerza horyzonty użytkowania. Nowoczesna konstrukcja pozwoliła na zmniejszenie wagi i jednoczesny mniejszy poziom zużycia paliwa. Ma być produktem idealnym dla klientów miejskich, którzy chcą od czasu do czasu uciec z miasta.

Ekologiczny

Pod maską niewielkiego SUVa znajdziemy silnik 1,0 l Ecoboost o mocy 120 KM i maksymalnym momencie obrotowym 170 Nm. Jednostka z bezpośrednim wtryskiem paliwa została połączona z pięciobiegową przekładnią manualną. Nowy silnik Ecoboost będzie sukcesywnie wprowadzany do innych modeli Forda oferowanych na rynkach w Chinach, Europie, Ameryce Północnej i w innych regionach. Samochód powstał na bazie płyty podłogowej nowej Fiesty i jest drugim z dziesięciu nowych modeli producenta, które zostaną zbudowane w oparciu o tę platformę. EcoSport będzie produkowany w fabrykach w Brazylii, Indiach oraz w innych oddziałach, których lokalizacje zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.