Stwórz to od nowa z Mazdą

Mazda Motor Poland po raz trzeci organizuje prestiżowy konkurs dla designerów i architektów oraz wszystkich pasjonatów projektowania.

W tegorocznym konkursie organizowanym pod hasłem Stwórz To Od Nowa uczestnicy mają za zadanie stworzyć niestandardowe miejsce parkingowe lub sprzęt sportowy dedykowany przełomowemu modelowi marki – Maździe CX-5.

Zaparkuj oryginalnie

Dwa lata temu – projekt samochodu koncepcyjnego i elementów wyposażenia, rok temu – nowatorski flakon perfum. Tym razem nadszedł czas na projekt niestandardowego miejsca parkingowego lub sprzętu sportowo – rekreacyjnego. Elementem łączącym obydwie kategorie jest nowy model marki – kompaktowy SUV Mazda CX-5, premierowo zaprezentowany 2 kwietnia. Tego samego dnia rozpoczął się konkurs Mazda Design, który potrwa do 10 czerwca. Prowadzony jest na stronie internetowej www.mazdadesign.pl, gdzie uczestnicy będą mogli wgrywać swoje prace graficzne. Jedynym warunkiem udziału w konkursie jest ukończenie 18 roku życia. Prace będą oceniane pod kątem funkcjonalności, jak i oryginalności w podejściu do projektowania przestrzeni miejskiej, w tym przypadku parkingów, jak i sprzętu sportowego.

Ładny kraj

Prace konkursowe oceniać będzie profesjonalne jury. W jego składzie znajdą się – Ikuo Maeda – główny projektant Mazdy, Janusz Kaniewski – niezależny car designer (Kaniewski Haute Design), Jan Maciej Kochański – laureat nagrody Grand Prix Mazda Design 2011 i Małgorzata Żmijska – Dyrektor Programowa Łódź Design Festival, partnera konkursu. Skład jury uzupełni Krystian Herba – mistrz akrobacji rowerowych i zapalony sportowiec (trial rowerowy, snowboard, narty, windsurfing, wspinaczka).

Jak podkreśla przewodniczący jury – Janusz Kaniewski – Konkurs adresowany jest zarówno do profesjonalistów, jak i do osób, które w głowie mają dobre pomysły i chciałyby się nimi podzielić. Paradoksalnie bowiem dla projektanta ciekawsze może być zmierzenie się z tak nietypowym wyzwaniem jak niestandardowy, innowacyjny parking – a dla architekta zaprojektowanie czegoś bez wykorzystania tradycyjnych materiałów budowlanych.

Oprócz jurorów, na prace konkursowe swoje głosy będą mogli oddać również internauci. Autor najwyżej ocenionego projektu otrzyma nagrodę. Oficjalne wręczenie nagród i ogłoszenie listy zwycięzców nastąpi w lipcu br.

Tegoroczna edycja Mazda Design realizowana będzie przy współpracy z festiwalami: Gdynia Design Days i Łódź Design Festival. Tematyka konkursu nawiązuje do głównego nurtu wystawowego gdyńskiego wydarzenia, którym będzie ekspozycja pod tytułem „Ładny Kraj”, prezentująca najciekawsze projekty oraz koncepcje architektoniczne i urbanistyczne ostatniego dwudziestolecia w Polsce.