Volkswagen Golf „Internetowym samochodem roku 2013”

Volkswagen Golf zajął pierwsze miejsce w kategorii samochodów używanych w rankingu serwisu motoryzacyjnego otoMoto.pl, tym samym otrzymał tytuł „Internetowego Samochodu Roku 2013”.

Już dziewiąty rok z rzędu serwis otoMoto.pl zaprezentował wyniki najbardziej poszukiwanych przez internautów modeli samochodów. Analizie poddano wszystkie zapytania pojawiające się w serwisie. W 2013 roku badaniu zostało poddanych ponad 460 milionów zapytań i ponad 9 milionów ofert zamieszczonych w serwisie.

W zeszłym roku odnotowano w nim ponad 3,5 mln zapytań o Volkswagena Golfa. W tym roku wynik ten zwiększył się o kolejny milion. Także model Passat cieszył się dużą popularnością wśród wyszukiwanych aut. Na łamach serwisu otoMoto.pl wystąpiło ponad 3,8 miliona zapytań o ten model Volkswagena. Popularność Golfa jest także duża wśród klientów szukających nowego auta, model ten w tym rankingu uplasował się na trzeciej pozycji z wynikiem ponad 114 tysięcy zapytań. Sama marka Volkswagen zdecydowanie prowadzi w rankingu najczęściej wyszukiwanych marek w serwisie otoMoto.pl.

Aż osiem z dziesięciu najczęściej wyszukiwanych modeli w serwisie otoMoto.pl, to produkty niemieckie, z czego aż sześć należy do grupy Volkswagena. Najpopularniejszym modelem, poszukiwanym przez internautów jest Golf Hatchback z silnikiem benzynowym, w kolorze czarnym.

Źródło: Volkswagen