Nowości Mitsubishi

Mitsubishi zapowiada wiele nowości podczas targów w Paryżu, które rozpoczną się 27 września. Co znajdziemy na stoisku japońskiej marki?

nowosci-mitsubishi2

Najważniejszą premierą dla Mitsubishi będzie Outlander PHEV, zasilany przez najnowocześniejszy system hybrydowy Plug-in ev. System ten został zaprojektowany na bazie modeli zasilanych wyłącznie silnikami elektrycznymi. Łączy w sobie najlepsze cechy trzech światów: ekologiczną wydajność samochodów z silnikami elektrycznymi (EV), duży zasięg tradycyjnego samochodu z silnikiem wewnętrznego spalania (ICE) oraz zalety samochodu klasy SUV. Pierwszym rynkiem, na który pojawi się ten samochód będzie rynek japoński – stanie się to na początku 2013 roku.

Hybrydowy system napędowy oferuje jeden z trzech trybów jazdy, w zależności od warunków jazdy i aktualnego stanu naładowania akumulatora. Tryb jazdy EV, to tryb w 100% elektryczny, w którym zarówno silnik przedni, jak i tylny napędzają samochód korzystając wyłącznie z energii zgromadzonej w akumulatorze. Zużycie benzyny podczas jazdy jest zerowe. W trybie jazdy hybrydowym szeregowym silnik benzynowy działa jako generator produkujący prąd dla silników elektrycznych. System przełącza się w ten tryb, gdy poziom naładowania akumulatora spada poniżej pewnego ustalonego poziomu i gdy podczas jazdy wymagana jest większa moc samochodu, np. podczas wyprzedzania innego pojazdu. W końcu tryb jazdy hybrydowy równoległy, to tryb, w którym silnik benzynowy zapewnia większość mocy potrzebnej do napędu samochodu i jest wspierany przez silniki elektryczne. System przełącza się w ten tryb podczas jazdy z dużą prędkością, gdy silnik elektryczny pracuje z maksymalną wydajnością.

Oprócz innowacyjnego Outlandera w Paryżu zadebiutuje też europejska wersja globalnego samochodu kompaktowego (znanego w innych krajach pod nazwą Mirage) Mitsubishi, który zostanie wkrótce wprowadzony do sprzedaży na całym świecie, począwszy od Europy, poprzez Australię do innych krajów świata. Samochód pojawi się w Europie już w lutym 2013 roku, podobnie jak kompaktowy crossover ASX, który został poddany pewnym zmianom, głównie zewnętrznym.

nowosci-mitsubishi3